חיפוש

גליצ'

בתערוכה החדשה של Brothers Of Light המוצגת בגלריה ליטבק קונטמפוררי, משתמשים האחים במערך הדימויים המוכר שלהם כדי להעמיק ולחשוף רבדים חדשים בתפיסת המציאות. 

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

"גליצ", תערוכה חדש של צמד האמנים Brothers of Light, אותה אוצרת הדס גלזר, תיפתח ב 23 במאי בגלריה ליטבק קונטמפוררי.

 

בתערוכה החדשה משתמשים האחים במערך הדימויים המוכר שלהם כדי להעמיק ולחשוף רבדים חדשים בתפיסת המציאות. במרכז התערוכה בולט שימוש נרחב בצבעים רוויים הממלא את מרחב הגלריה בתחושת חַיּוּת. מפגשי צורות וצבעים מייצרים עושר ויזואלי וסוחף  כחלופה לתחושות העת הנוכחית. העבודות, שנוצרו בחודשים האחרונים מתעמקות במפגש חסר ההיגיון של מציאות מלחמתית וכואבת, יחד עם חוויות משנות תודעה וטכנולוגיה חדשנית עם מסורת ציורית. דרך הצמתים הללו בוחנים האחים רבדים של מציאויות מקבילות ומחוזות סוריאליסטיים.

 

בתערוכה נחשפות עבודת קיר חדשה ושתי סדרות של ציורים על קנבס: מכלים וגליצ'ים. הסדרה 'מכלים', הכוללת כדים  וקקטוסים, מתגלה כתגובה לשני אירועים מנוגדים: טקס שמאני, בו לקחו חלק האמנים, שמושפע מחומרים משני תודעה; והלם המלחמה שהגיע מייד אחריו. הצמידות בין האירועים הולידה את הכד כמושג סמלי להכלה של תחושת הגעש הפנימי. בסדרה זו השתמשו האמנים בצורות וצבעים שיוצרים משחק גומלין ובכך יוצרים תחושה של מעבר / משחק בין רבדים שונים של מציאות. 

צילום: יהב טרודלר 

 

הסדרה 'גליצים' תכלול ציורים שבמבט ראשון נראים כמופשטים אך מתגלים למעשה כהיפר- ראליסטים ובכך מטשטשים את הגבול בין קיום פנימי לחיצוני. הסדרה הזו נולדה מטעות, גליצ'. צמד האחים רצה לצלם יצירה שלהם בצילום פנורמי , אך הצילום השתבש – אותו שיבוש  שלח את האחים לחקור את הגליצ' הטכנולוגי כמקור להרחבת המציאות. הם לוכדים בצילום פנורמי "תקלות" ויזואליות אותן הם מציירים בקפידה מתוך התבוננות – ובכך מאתגרים גם את הצופה ומזמינים התבוננות פנימה. 

 

"גליצ' מאפשרת כניסה אל העולם הסוריאליסטי של צמד האחים" אומרת הדס גלזר, אוצרת התערוכה. "הם מביעים את היכולת שלהם לעורר התבוננות פנימית ותהודה רגשי באמצעות סיפור חזותי. כל יצירת אמנות משמשת פורטל לעולמות אלטרנטיבים ומזמינה את הקהל לעסוק בתת-מודע ולהרהר בטבע הקיום. "Expand Life" אומרת אחת העבודות כמעין מנטרה המזכירה לנו שישנם מרחבים ונופים אליהם ניתן להתרחב. על כן גליצ' מציעה מסע שובה לב אל הסוריאליסטי והלא-מודע".

Symbolismo Personaje - 38x32 cm. Enamel paint on hand cut wood צילום- יהב טרודלר

 

כמו רובנו, גם הבראדרס הושפעו רבות מאירועי השביעי באוקטובר וחלק מהעבודות משקפות את הלך הרוח של השניים בתקופה הנוכחית. "לאחר השיתוק היצירתי הראשוני לאחר ה- 7 באוקטובר הרגשנו צורך לחזור לסטודיו, ליצור ולתת קונטרה לעולם שמחוץ לסטודיו, בו הכל הרגיש שחור, בעזרת שימוש בצבעוניות חזקה, שלא היינו עושים בה שימוש לפני כן ועושר ויזואלי סוחף כתחלופה לתחושות הקשות שנובעות מהמצב בארץ. בתקופה יצרנו את הסדרה "מכלים", בה יש שימוש בכדים, שמכילים בתוכם דברים, כמענה לתחושה שלנו ושל והסובבים אותנו כי איננו מסוגלים להכיל את מה הקורה מסביבנו ושימוש באלמנטים נוספים שמלווים אותנו לאורך הדרך, כמו קקטוסים ופירות, שמסמלים את החיים".

 

במקביל לתערוכה תפתח בגלריה גם חנות פופ אפ שתמכור מרצ'נדייס של הבראדרס, ביניהם פסלים למיניהם, סקיצות ועבודות מקור מתקופות שונות

 

Brothers of Light הם צמד אמנותי רב-תחומי, מורכב מהאחים גאב (1991) ואלנה (1987). סגנונם המובחן ועולם הדימויים הייחודי שלהם שואב השראה מאמנות פופ, סוריאליזם ומתרבות הרחוב. עבודותיהם הרב-תחומיות נעות בין ציורי קיר צבעוניים ומונומנטלים ברחבי העולם, דרך הדפסי משי ועבודות מוקפדות על בדים, ועד ציורים על מתכות חלודות ועזובות. הם החלו את דרכם המשותפת בשנת 2015, ומציגים את היצירתיות שלהם הן בפנים והן בחוץ תוך שימוש במגוון רחב של מדיומים כגון ציורי קיר, הדפסי משי, פסלים וציורים על בדים ושימוש חוזר בעץ ומתכות. עם הזמן הם פיתחו שפה ויזואלית משותפת הכוללת מוטיבים נאיביים, דמויות חלומיות וצבעים מרהיבים.

 

מטרתם העיקרית היא להפיץ אור וחיוביות באמצעות עבודתם ולהשפיע לטובה על העולם. הם השתתפו במספר רב של פסטיבלים בינלאומיים לאמנות עירונית במדינות כמו ישראל, מקסיקו, צרפת, גרמניה, פורטוגל וארה"ב. בשנת 2022 הם הציגו לראשונה את תערוכת היחיד האחרונה שלהם, "מלכלוך" ביפו, שם חשפו פרויקט של שלוש שנים, שציירו למעלה ממאה מתכות שהצילו מאתר אשפה ליד הסטודיו שלהם

 

גלריה ליטבק קונטמפוררי, היא חלק מסצינת האמנות השוקקת בקרית המלאכה, בתל-אביב. מאז פתיחתה הציגה הגלריה זה לצד זה אמנות ישראלית מסוגי המדיום שונים, וכן אמנים בינלאומיים ותיקים וכוכבים עולים בפני הקהל בישראל ובירידים בחו"ל, תוך שימת דגש על חשיפת אמנים ישראלים עכשוויים לאספנים ואוהבי אמנות בעולם. 

 

"כחלק מקרית המלאכה, המאופיינת באמנות רחוב מגוונת ומרתקת, אשר מתחדשת חדשות לבקרים עם ציורי רחוב, הנותנים ביטוי אמנותי למתרחש סביבנו, בחרנו להציג את היצירות האחרונות של הבראדרס אוף לייט בתערוכה יוצאת דופן בתוך מגוון התערוכות שלנו בכדי להביא רוח חדשה  ומעניינת של אמני הרחוב המובילים לתוך המקום המוכר שלנו. התערוכה מתכתבת עם הרחובות של קרית המלאכה. הגלריה מבקשת לתת לצופים להתרגש ולהתרשם משפע הצבעיםוהאנרגיה הפורצים מתוך עבודות הקנבס של האחים ושואבים אותנו לתוך עולמם הפנימי. 

 

Brothers of Light, גליצ',

23 במאי – 22 ביוני 2024.

גלריה ליטבק קונטמפוררי, שביל המפעל 3 קומה 1.

שעות פתיחה: ג', ד', ה': 10:00 – 17:00 / שישי: 11:00 – 14:00 / שבת: 11:00 – 15:00
 

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.