חיפוש

ברוקלין

"ברוקלין" של ג'ון קראולי הוכתר על ידי המבקרים כ"סיפור האהבה של השנה", אבל בעיני ענבל בן יעקב הוא עוד הוכחה לכמה הוליווד אוהבת סיפורי אהבה תפלים ומקושטים בשחקנים יפים ושיחזור פוטוגני.

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
שלא יהיו אי הבנות "ברוקלין" הוא סרט מקסים ושונה מסרטים שנראו לאחרונה בנוף ההוליוודי, אך המועמדות שלו לאוסקר והסופרלטיבים המשתפכים לגביו הלכו רחוק מיידי ודחקו סרטים אחרים ("קרול" לדוגמא) ולא פחות ראויים מחוץ למירוץ לפסלון המוזהב. "סיפור האהבה של השנה" מביא את סיפורה של אייליש לייסי (סירשה רונאן) צעירה אירית שעוזבת את העיירה אנישקורתי בשנות 50 לארץ שבה חלומות מתגשמים למען עתיד טוב יותר, היא מגיעה לברוקלין בסיוע הכנסייה שמשכנת אותה בפנסיון סימפטי לנשים איריות ומתחילה לעבוד כזבנית בחנות כל בו ובלימודי הנהלת חשבונות בלילות, הכל באדיבות הכנסייה והכומר האירי. בהמשך אייליש מתאהבת  בבחור איטלקי (אמורי כהן) שהופך את ברוקלין למקום ביתי יותר עבורה, אלא שאירוע מצער מזעיק אותה חזרה למולדתה, שם היא מכירה מחזר (דונל גליסון) שמעמיד אותה בפני אתגר לבחור בין היבשת הישנה לבין היבשת שאמצה אותה.

סיפור פשוט

הסיפור של הסרט די פשוט: בחורה  צעירה שמגיעה לאמריקה ונתקפת בגעגועים עזים הביתה, סך הכל תופעה די שכיחה בכל סיפור הגירה, אלא שהרלוונטיות שיוחסה לסרט בנושא הגירה ששוטף את מדינות אירופה בימים אלה נראה כתלוש. ההשתלבות של אייליש באמריקה היא די נוחה, הכנסייה משכנת אותה בפנסיון עוטף שמזכיר את המולדת, היא לא נאלצת לחפש עבודה וממנים לה לימודי ערב וכל זה בברוקלין של שנות ה-50,  בערך סיפור ההגירה הכי לא אותנטי שקיים ולא אקטואלי לזמננו, בו אנשים נאלצים להסתתר במזוודות על מנת להגיע לעיירות מהסוג מהם אייליש הגיעה. למרות הסירוב שלי ליישר קו עם התשבחות על הסרט הזה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות הכובשת של השחקנית סירשה רונאן שמגלמת את אייליש, עם המון אלגנטיות ואיפוק היא מצליחה להביא למסך דמות מורכבת שלרגעים מצליחה לרגש, אך היא לא מספיקה על מנת לסחוב את הסרט לבד על כתפיה, שאר חברי הקאסט משובחים גם הם, אך מחווירים לעומת השחקנית הראשית. הסרט מבוסס על הספר "ברוקלין" של קולם טויבין ,והתסריטאי ניק הורנבי עיבד אותו לתסריט קולח שמלא ברגעים משעשעים ונוגים, אך חפים מקונפליקט עמוק שיצדיקו את הקלוז אפים האקספרסיבים על פניה של כוכבת הסרט, שצולמו על ידי הצלם איב בלנג'ר, המוכשר שעשה עבודה נפלאה בסרט הזה והצליח להרכיב שוטים מסוגננים, שמקרינים עדינות ורגישות לסיפור, אך נעדרת סינרגיה בין אמצעי המבע המוצלחים של הסרט הזה לסיפור. רוב התהליכים הרגשיים שהגיבורה כביכול עוברת נעשים ב fast forward ועם כל הרצון של הבמאי ג'ון קראולי לרגש אותנו, הגיבורה לא ממש נמצאת במצוקה על מנת שנחשוש למענה או נתרגש איתה.

ציון במדד ויטרינה: 6.5

בימוי: ג'ון קרואלי תסריט: ניק הורנבי שחקנים: סירשה רונאן, אמורי כהן ,דונל גליסון 113 דקות, ארה״ב
עוד ב-חדש בקולנוע:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.