חיפוש

בראי האמנים

תערוכה חדשה בשם "בראי אמנים" מציגה גישות והיבטים שונים לנושא הדיוקן - בפיסול, ציור וצילום, ביצירות שנוצרו מדיאלוגים ושיתופי פעולה של 32 אמנים שונים ופותחת אשנב לנושא מורכב זה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

חלקם של הפורטרטים בתערוכה החדשה שאוצרת אורית לוין, הינם תוצר של מחוות אישיות בין אמנים חברים (מנשה קדישמן, עופר ללוש, עדנה אלשטיין ועוד) אחרים מתעדים ומנהלים דיאלוג באמצעות הפורטרט עם קולגות החולקים עמם סטודיו משותף (יוסל ברגנר ואודרי ברגנר - עבודות משנת 1954 מהסטודיו המשותף בצפת). יש מי שיוצרים דו-שיח ומקיימים יחסי גומלין של לימוד והתבוננות באמצעות הפורטרט (אלכס קרמר, תרצה פרוינד). חלקן של היצירות צוירו על ידי בני זוג (אביבה אורי ודוד הנדלר) ואחרות נוצרו כחומר תיעודי מחיי האמנים עצמם (שיר שבדרון, אלי אלכסנדר שבדרון). ניתן לראות בתערוכת "בראי אמנים" גם דיאלוגים בין דוריים, בין אמנים ותיקים לאמנים צעירים (גידי רובין פורטרט יוסל ברגנר) ובין מורים לתלמידיהם (אלי שמיר מראם סירחאן). התערוכה מאפשרת מבט על סביבת האמן, על מעגליו החברתיים והמשפחתיים בעבר ובהווה ועל מקורות השראה אמנותיים ואחרים. תצוגת היצירות אינה באה למצות את מכלול הפגישות שנערכו בין האמנים לשם ציור, צילום ופיסול, אלא מבקשת לפתוח חלון להצצה על התרחשות אינטימית, מרתקת זו. ניתן לומר שייחודה של התערוכה, בהיותה "תוצר של התרחשות בין אמן מצייר לבין אמן כמושא ציור" כדברי ד"ר דורית קדר, מתוך מאמרה לקטלוג התערוכה.

הציורים

יש שציורי הדיוקן נעשים בשמן ובאקריליק על בד על פי צילומים שמצלם האמן. צילומים אלו לוכדים מבט, קמטים וזוויות שונות בארשת הפנים ומתורגמים אל הבד עם רשמיו של היוצר ממחוות שונות של גופו ואישיותו של האמן המתואר (חגית שחל, מירה צדר) בעבודות אחרות הנעשות בסטודיו מול המודל, מצוירות באופן מסורתי יותר ובתהליכים ממושכים יותר המאזכרים ומהדהדים ציור קלאסי, וטומנים בחובם רגעים רבים של התבוננות, חקירה ותהייה. (דוד ניפו, ארם גרשוני) יש עבודות הנשענות על צילומים ועל ציור מול מודל (אלי שמיר) ואחרות שנוצרו מתוך השראה, מתוך רשמים ומזיכרון הדמות (רחל בנטואיץ שביט). "תערוכה אלי שמיר, דיוקן הדדי עם מראם סירחן, 2016, שמן על בד, 105על180 סמ

הרישומים

לעתים לוכדת העבודה בקו מהיר ומזוקק את פני הדמות; פעמים אחרות הקו אקספרסיבי, יצרי ובעל חיות משלו; לעתים הקו משתהה, חוקר ותר את פני המודל; לעתים קווי הרישום מעוגלים, ענוגים ויוצרים רישום מעודן (יאן ראוכוורגר).

התצלומים

עבודות הצילום בתערוכה מציגות היבטים שונים: הן מתארות אמנים בסביבת עבודתם ובזמן יצירה בחלל הסטודיו(אברהם חי, גלית ראוכוורגר), מתעדות עשייה מושגית של אמן בנוף הארץ-ישראלי(דרורה שפיץ), מתמקדות בדיוקן ומתחקות אחר רזי קלסתר הפנים (עליזה אורבך, גרשון שלוינסקי). "גרשון גרשון שלוינסקי, דיוקן מנשה קדישמן, 2014, צילום צבע (עם הכלב)

הפסלים

הדמויות המפוסלות הן חלק מפרויקט אמנותי רחב יריעה – "ספריית ראשים" של אנשים מעולם האמנות. הפסלים נוצרו במספר מפגשים של פיסול ושיח בין האמן למודל (גד אפוטקר).

אמנים:

עליזה אורבך, אביבה אורי, רחל אורי-ימפולר, עדנה אלשטיין, גד אפוטקר, יוסל ברגנר, אודרי ברגנר, מאיר גור-אריה, ארם גרשוני, אליהו גת, דוד הנדלר, אברהם חי, לאה כוכב-שבדרון, עופר ללוש, דוד ניפו, תרצה פרוינד, ציפי צגלה, מירה צדר,  אלכס קרמר, משה רוזנטליס, שיר שבדרון, אלי אלכסנדר שבדרון, רחל שביט-בנטואיץ, מנשה קדישמן ,גידי רובין, חגית שחל, יחזקאל שטרייכמן, יאן ראוכוורגר, גלית ראוכוורגר, גרשון שלוינסקי, אלי שמיר, דרורה שפיץ אוצרת: אירית לוין איפה: בית רוזנטליס - רחוב נמל יפו 8 (מול הקצה הדרום מזרחי של מחסן 2 בנמל). מתי: בין התאריכים 22.12.16 - 18.3.16. שעות פתיחה: שישי - שבת 10:00-14:00. כמה: הכניסה ללא תשלום לפרטים נוספים: 03-682-8578, 054-2000336

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.