חיפוש

בציר 29

סדנת המחול ורטיגו להכשרת רקדנים שפועלת מזה 15 שנים ומנוהלת אמנותית כיום על ידי קרן חורש בגון, תעלה מופע משלה ב- 21-20 בינואר באולם ליאו מודל במרכז ז'ראר בכר בירושלים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

במופע "בציר 29" , יבצעו רקדני הסדנה את "מאנא" ואת "לידת הפניקס"  לגרסה של הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה נעה ורטהיים ולמוסיקה של רן בגנו. 

"לידת הפניקס " הינו מופע לכל המשפחה שהועלה בבכורה בפסטיבל המחול בכרמיאל לפני 15 ומאז הופיע בהצלחה במעל 800 מופעים ברחבי הארץ והעולם. לידת הפניקס היא יצירה דינמית המשתנה בכל סביבה שבה היא פועלת, טבעית או אורבאנית, בחוץ או בפנים, תוך הקשבה לפעימה של הלב, המקום והזמן.

 

“מאנא” בארמית הוא כלי של אור. אך מה קדם למה? החושך או האור? בין שני ניגודים, היצירה מציגה מסע מיסטי פילוסופי ושפת תנועה החוקרת את הקו הזכרי והעיגול הנקבי דרך מבנים ספירליים ואנרגיה מתעצמת. 

 

הריקוד מבקש לבדוק את אותו מקום שנמצא ממש ליד הבית, בין פנים וחוץ, בין חופש וכבלים, בין הרצון לעוף והרצון להתחבר לאדמה. הרהור אונטולוגי, פוסט מודרניסטי, על מהות המחול והיֵש, האם אפשר, בעולם של אור וחושך, שחור ולבן, יין ויאנג, לאחוז במה שאינו ניתן לאחיזה?

לכל גוף יש שם - קרדיט צילום -  הלה מוצפי

לכל גוף יש שם - קרדיט צילום -  הלה מוצפי

 

יצירות נוספות שיוצגו בערב זה הן:

"מונגר" מאת ברק מרשל  – בהשראת סיפורים והביוגרפיה של הסופר הפולני בן זמננו ברונו שולץ, המחזה "המשרתות" מאת הסופר הצרפתי ז'אן זנה והסרט "גוספורד פארק" של הבמאי האמריקאי רוברט אלטמן.  יצירה תנועתית עם דגשים פיזיים בעלת מוטיבים אתניים עכשוויים מקוריים טעוני רגשות לצד ויזואליה תיאטרלית. 

 

"רוסטר" מאת ברק מרשל - יצירה מבוססת על סיפורו הקצר של י.ל. פרץ - "בונצי שתוק", על מחזהו של סמואל בקט - "מחכים לגודו", על מקורות מן התנ"ך ועל סיפורי פולקלור מהווי אגן הים התיכון.  היצירה נפתחת בשעה עשר בלילה ומסתיימת עם עלות השחר ובמהלכה אנו מתוודעים לחלומו של גיבורה, אשר נפל קורבן לקנאותם ואכזריותם של אנשים אחרים ושונים תוך כדי חיפושו המתמיד אחר האהבה.

 

יצירה נוספת שתעלה בערב זה היא של רוני חדש – יוצרת אורחת " לכל גוף יש שם" העוסקת במתח שבין חשיבות עצמית וחוסר משמעות מוחלט.

 

"בציר 29" - סדנת המחול ורטיגו 

מתי: 21-20 בינואר 2020

איפה: באולם ליאו מודל במרכז ז'ראר בכר - ירושלים

כמה: מחיר כרטיס 30 ₪,  לשני המופעים - 50 ₪  

עוד ב-חדש במחול:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.