חיפוש

בלקהאט, ביקורת

אסיר משתחרר מהכלא כדי לעזור לרשויות החוק האמריקאיות והסיניות במרדפן אחר פושע סייבר בינלאומי. מתן שני הצטרף למרדף וחזר די מותש

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
למרות המעטפת ה"כמו עתידנית" שלו, "בלקהאט", סרטו החדש של מייקל מאן ("הנוסע","הית" ו"המקור"), הוא סרט מציאותי לחלוטין, שעלילתו הנפתולית יכולה בהחלט להתקיים בעולמנו ובזמננו אנו. נקולס האתווי הוא האקר פליליסט, אותו מגלם כריס המסוורת' האוסטרלי ("תור : העולם האפל" ו "הנוקמים", אחיו הצעיר של לוק המסוורת'. מ"משחקי הרעב"), אשר נידון למאסר של 15 שנה בכלא פדרלי. החיים בכלא ולוק ה"גבר גבר" שלו מוצאים אותו כיחיד שיכול לעזור לעולם בכלל ולרשויות החוק בפרט, בחשיפת פושע סייבר אלמוני, שמעוניין לנצל את הידע שלו ולהזיק לשוק הפיננסי העולמי. שאיפותיו ומניעיו של אותו פושע לא מזוהה אינן ברורות תחילה, אך מזכות את גיבורנו בעסקה, בה תמורת סיוע לרשויות האמריקאיות והסיניות באיתורו, יומתק עונשו משמעותית. השיתוף פעולה הסיני-אמריקני שנכפה פה ללא שום הגיון, הוא תנאי הכרחי להצלחת המבצע ועל מחסום השפה מתגברים פה על ידי פתרון תסריטאי קלאסי - שותפו הסיני של האתווי למבצע, למד אתו ואף היה שותפו לחדר בקולג'. וזה לא הכל, כי מסתבר שהשניים הם אלו שכתבו יחד את מה שנראה כקוד ששימש בסיס טכני לאיש הרע שלנו להפעלת מזימתו הסייברית. 640_2_BLH לשניים מצטרפת גם קרול (ויולה דיוויס), סוכנת– FBI שאחראית על המצוד. הדילמה העיקרית שלה ושל הארגון שלה היא כמה להעמיק את הערבות ההדדית בין המדינות, כיוון שאחרי הכל מדובר בטכנולוגיות מסווגות ביותר. זה יוצר לא מעט ניגודי אינטרסים בדרך, ואפילו עצימת עיניים קריטית מהחוק כדי לקדש את המטרה, העניינים מתחממים עוד יותר כשאחותו היפה של הקולגה/חבר הסיני מצטרפת למצוד ודווקא כאן אין יותר מידי בעיות של פרגון למה שמסתמן כתחילתה של זוגיות מעניינת בין הגיבור האמריקני לאהובתו הסינית.  ככל שהחבורה מתחברת והזוגיות מתקרבת, נוכחותם מזוהה וכל העסק הופך יותר אלים והרבה יותר אישי. בלקהאט אינו דורש מאתנו מחשבה עמוקה, או סקרנות מיוחדת,  אבל הוא כן גורם לנו לחשוב על העולם שלנו ועל הילדים של היום שלא מתנתקים מהמסכים. ומה יהיה עם מלחמות הסייבר שמתקיימות גם עכשיו מתחת או מעל לפני הרשת, והסכנות הממשיות העתידיות שלה. בסופו של עניין הסרט לא ממש הניע אותי לבצע איזושהי פעולה בנושא, כלומר לא הייתה פה אמירה או ממש קריאה לפעולה, אבל הוא כן גרם לי לכבות מוקדם מהרגיל את כל המסכים בבית ופשוט ללכת לישון. שחקנים: כריס המסוורת' ויולה דיוויס במאי: מייקל מאן ז'אנר: מתח/פעולה אורך: 133 דקות שפה: אנגלית, סינית ייצור: ארה"ב - סין 2015 סיווג הורים:  [R] (מ)

ציון במדד ויטרינה: 7.2

 
עוד ב-חדש בקולנוע:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.