חיפוש

אלה הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים ברכישת דירה

לפני שקונים דירה חשוב לבצע שלל בדיקות, ולוודא כי ההשקעה הגדולה ביותר שתבצעו, ככל הנראה, במהלך חייכם היא אכן השקעה משתלמת. אספנו עבורכם את הטעויות הנפוצות ביותר של רוכשי דירות למגורים או להשקעה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

משכנתה שאינה מתאימה ליכולת הכלכלית שלכם

עד כה שילמתם שכירות גבוהה והחזר המשכנתה החודשי מגיע לסכום דומה. "מה ההבדל הגדול בין חמשת אלפים שקלים לששת אלפים שקלים?" אתם מניחים. בפועל, אתם עשויים לגלות שאם אחד מכם מאבד את עבודתו, או שההכנסה המשפחתית קטנה וההוצאות גדולות, אתם פשוט לא מסוגלים לעמוד בהחזר. חשוב לשים לב לכלל אצבע. ההכנסה החודשית צריכה להיות פי שלושה או ארבעה מגובה ההחזר. כך, לא תסתכנו במשבר פיננסי משפחתי בעתיד.

 

התעלמות מהעלות הסופית של הרכישה

האם חשבתם שהבית עולה רק מיליון וחצי שקלים? מה עם המיסים הנוספים לרכישה? מה עם עלות הרהיטים, המעבר ושינוי הגנים ובתי הספר? שימו לב שכאשר אתם עוברים לדירה חדשה, אתם מחשבים את כל העלויות הנלוות, כולל עלות קבלת ההלוואה לרכישת הנכס. 

 

התפשרות על אזור פחות טוב לטובת מחיר אטרקטיבי

מצאתם את דירת החלומות שלכם, אבל היא בשכונה פחות טובה בעיר. היא מתאימה לתקציב שלכם, ולכן הייתם מוכנים להתפשר. אך, מהר מאד אתם עשויים לגלות כי אתם חוששים לתת לבני הנוער שלכם להסתובב בחוץ בשעות החשכה, או שיש תנועת הולכי רגל חשודה מאד ליד הבית שלכם. יתכן ותגלו כי הפעילות התוססת של הפאב לידכם, זו שהייתה נראית כמו מקום הבילוי האידיאלי, לא מאפשרת לכם לישון שנת לילה רצופה.

 

חשוב מאד לבדוק את האזור היטב גם בלילה וגם ביום, לפני שאתם מבצעים החלטה על רכישת דירה במקום.

 

לא מבטחים את הנכס

לא נשאר לכם כסף לביטוח הנכס. מה כבר יכול לקרות? רבים לפניכם גילו את המחיר הכבד של רכישת נכס ללא ביטוח תכולת דירה מתאים. מספיקה פריצה אחת מקרית באישון לילה, נזק שנגרם צנרת לקויה או שריפה חלילה, וכל תכולת הבית עליה השקעתם אלפי שקלים ניזוקה. הידעתם כי ביטוח תכולת דירה עולה רק שקלים ספורים בחודש? ממש חבל לוותר עליו. 

 

מתפשרים על תקלות ברכישת נכס יד שנייה

לפני שרוכשים נכס יד שנייה חשוב לבצע תהליך המכונה "בדק בית". בדיקה זו מתבצעת על ידי מהנדסים מורשים, שבודקים את הבית מן המסד ועד לטפחות. בדיקה זו מאפשרת לגלות ליקויים ונזילות מאחורי הקיר, בעיות חשמל, ליקוי בקווי האינסטלציה ועוד מגוון רחב של טעויות הנדסיות שיכולות להסתיים בעלות גבוהה של תיקונים. נכון, אם אתם לוקחים משכנתה על הבית, יתכן והבנק עצמו יסייע בביצוע הבדיקה, אך אם אתם משלמים על הבית במזומן, אתם עשויים לגלות כי קניתם "חתול בשק", והבית שווה הרבה פחות ממה שחשבתם בתחילה.

 

לסיכום, כעת אתם מודעים למספר סיכונים ברכישת הנכס ותוכלו להימנע מהם. מומלץ לשמור את הכתבה הזו עד לפעם הבאה שבה תחכו בציפייה למפתח הבית החדש. 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.