חיפוש

מה חשוב שיהיה בתא המטען בחורף?

החורף כבר כאן ואיתו גם פוטנציאל גבוה להיתקע בצד הדרך. אז אולי לתקן את התקלה בצד הדרך לא נצליח, אבל לפחות שיהיה באוטו את כל מה שצריך למקרה חירום או לשהייה ממושכת בשול הכביש במצבי ראות לקויה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

החורף הישראלי רחוק מלהיות הקשה בעולם. נהפוך הוא, כשהוא כבר מגיע אי אפשר שלא לתהות על כמה זמן כבר יש לו איתנו כי תכף פברואר והוא כבר הולך, אבל בכל שנה כשהחורף הישראלי מגיע, הוא מוכיח כמה הזכרון שלנו קצר. הוא מכה בהפתעה עם כמויות גשם מרשימות, רוחות עזות, סופות ואפילו שלג.

 

עקב כך, ודווקא בגלל האופן המפתיע בו הוא מתגנב אלינו, רבים נוטים להזניח אפילו בדיקת חורף בסיסית לרכב, שלא לדבר על תיקון ליקויים משמעותיים.

 

אם גם אתם מנויים על אלה שהוזכרו מעלה, במיוחד עבורכם אספנו כמה עצות חשובות, שלא לומר מצילות חיים, מהמומחים. נהגים שלא יוותרו על הכנת רכבם לחורף ולהצטייד ולהתארגן עבורו בהתאם. שכן, ציוד נכון של הרכב לשעת משבר, לא שונה מלדאוג שיהיה ביטוח רכב בתוקף להגן עלינו במקרה של התקלות לא נעימה בכביש, או להחליף צמיגים כאשר אלה מתבלים.

 

בכל המקרים הללו התארגנות נכונה תמנע נזק גדול יותר, בין אם כלכלי, פיזי או נזק לרכב, שעלול אפילו להתחיל כתקלה קטנה שלבסוף תפגע במכלולים אחרים ותביא להוצאה גדולה. אם כך, מה חשוב שיהיה בתא המטען של רכבך, לכל מקרה שלא יהיה?

 

ערכת החלפת גלגל תקינה

ג'ק תקין, מפתח ברגים מתאים ושאינו שחוק וגלגל ספייר במצב תקין. הדבר האחרון שיתאים לך ביום גשם קר הוא להיות תקוע בצד הדרך ללא אפשרות להחליף גלגל.

 

ספריי לתיקון או משאבה חשמלית

אביזרים אלה אינם באים במקומה של ערכת החלפת הגלגל אלא בנוסף, לעזור במידת הצורך. במקרה בו הגלגל ניזוק באופן משמעותי הוא יחייב החלפה, אך במידה ולא, טוב יהיה אם התיקון יבוצע במהירות האפשרית, במיוחד אם מדובר על צד הדרך בתנאי ראות לקויים. את התיקון היסודי ניתן לבצע מאוחר יותר בפנצ'ריה.

 

ערכת בטיחות מלאה

משולש אזהרה, וסט זוהר ופנס עם סוללות מלאות: כל אלה חייבים להיות בכל רכב ובכל זמן. גם מבחינת החוק, אך גם מבחינת בטיחותך האישית.

 

מטען נייד, בוסטר וכבלים

סוללת גיבוי לרכב היתה בעבר נחלתם הבלעדית של רכבי שירות. אולם היום, בעבור סכום לא גבוה, ניתן לרכוש סוללת גיבוי לרכב שגודלה אינו גדול בהרבה מזו של טלפון נייד. במקרה הצורך סוללת הגיבוי תמנע ממך את העמידה בצד הדרך עם כבלים למילוי המצבר. למרות הנאמר לעיל, גם כבלים הינם מצרך שחובה להחזיק ברכב. גם כמה נורות ופיוזים יוכלו לעזור.

 

ערכת עזרה ראשונה

נשגב מבינתנו איך פח פלסטיק הוא אביזר חובה ברכב – אך ערכת עזרה ראשונה איננה. ערכה בסיסית עולה כמה עשרות שקלים ברשתות הפארם וכמובן שמומלץ לשדרג אותה כאוות נפשך.

 

נוזלים לך, ולרכבך

כמה בקבוקי מים מינרליים, ואפילו חטיפי אנרגיה, יעשו את כל ההבדל אם תיאלצו לשהות ברכב לזמן ממושך במקרה של היתקעות בכביש. מבחינת הרכב, נוזל קירור ושמן יעודי יוכלו להוציא אותך מצרות גדולות, כדאי לרכוש בחנות חלפים יעודית ולא בתחנת דלק במחיר מופרז.

 

לסיכום, אולי נראה כי זוהי רשימה ארוכה, אך למעשה היא כמעט ואינה תופסת מקום ואפילו חשוב לעשותה קלה וקומפקטית עד כמה שניתן, רכב קל הוא רכב חסכוני ובטוח יותר. כמובן, אחרי כל אלה, יש לזכור שאין להזניח בשום אופן את תקינות הרכב, ביטוח רכב חובה לפחות ומבחן רישוי בתוקף, ושלא נזדקק לכלום, חלילה.

עוד ב-פשוט לנהוג:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.