חיפוש

10 טיפים לשמירה על הרכב 

הרכב שלכם – הפאר והמופת אשר מסיע אתכם ממקום למקום. הרכב הוא אחד המקומות בו אנו מבלים זמן לא מבוטל. לכן חשוב להקפיד ליהנות מזמן השהות שלנו ברכב ככל שניתן. לפניכם עשרה טיפים מועילים אשר יבטיחו לכם רכב שמור שכיף לנהוג בו

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

1.    שמרו על צבע הרכב שלכם

במדינתנו החמה, השמש הקופחת על הרכב שלכם במשך שעות עשויה להרוס לכם את הגוון היפיפה אשר בחרתם בקפידה כאשר רכשתם אותו. הקפידו להחנות במקומות מוצלים בהם השמש לא תוכל לגרום נזק לצבע.

 

2.    כבר בדקתם שמן מים?

חשוב לזכור שהרכב שלכם זקוק הן למים והן לשמן בכדי לתפקד באופן מיטבי ובטיחותי. אם כבר הרמתם את מכסה המנוע, העיפו מבט והסתכלו אם ישנם דברים נוספים שזקוקים לחיזוק, תיקון או שפצור קל טרם אתם נוסעים לדרככם.

 

3.    וודאו שהביטוח שלכם בתוקף

למרות שאתם הנהגים הזהירים ביותר שיש, ביטוח רכב מעניק לכם כיסוי אם חלילה קרתה לכם תאונה, לכן בדקו תמיד לפני שאתם מתחילים בנסיעה כי הביטוח שלכם בתוקף.

 

4.     המגבים ברכב

המגבים ברכב שלכם עשויים גומי, כידוע לגומי יש נטייה להשחק במיוחד כשהוא נמצא זמן רב בחום. האקלים הישראלי הוא חם במיוחד, לכן המגבים שלכם שאינם נמצאים בשימוש בימי הקיץ נשחקים לאיטם, מתייבשים ואף מתפוררים. חשוב להחליפם עם תום הקיץ בסט חדש אשר יוכל לנגב את השמשה בימי הגשם החורפיים.

 

5.    שימו לב היכן מותר לחנות?  

אין דבר מבאס יותר מלקבל דו"ח חניה, פקח שאורב בקצה הרחוב, שלט שפספסתם, סימון על המדרכה שנמחק או אזור שכלל לא ידעתם שאסור לעמוד בו. בכדי להמנע מהוצאות כספיות מיותרות וקנסות חשוב תמיד לחפש את השלט המורה על שעות החניה ברחוב בו חניתם, לא להסתכן לגבי החניה - אם יש לכם ספק חפשו חניה אחרת וכמובן לא לשכוח להפעיל את אפליקציית החניה האהובה עליכם.

 

6.    היו כשירים לנהיגה

אין ספק כי הגורם הראשון לתאונות דרכים הוא הפקטור האנושי, טרם אתם עולים על ההגה בדקו אם אתם כשירים לנהיגה – אם אינכם עייפים מדי, אם שתיתם בכלל אל תנהגו, אם אתם חשים ברע קראו למישהו שיבוא לקחת אתכם או השאירו את הרכב וסעו הביתה במונית אך לעולם אל תסעו כשאינכם כשירים – אין לדעת מי עלול להפגע או אף לאבד חיים. 

 

7.    פנסי הרכב

בחורף, בימים גשומים ואף ערפיליים, כשהראות לקויה ומחשיך כל כך מהר לפנסי הרכב שלכם יש חשיבות רבה בהגנתכם מפני תאונות. וודאו כי פנסי הרכב נקיים ותקינים בכדי שנהגים אחרים יוכלו לראות אתכם בדרך.

 

8.    הבלמים ברכב

אין ספק כי תפקוד הבלמים ברכב הוא אקוטי ביותר, במיוחד במזג אויר גשום או מושלג. לכן, גשו אל המוסף הקרוב ובדקו את רפידות הבלמים וודאו שהן תקינות. במידה והן שחוקות החליפו אותן מיד.

 

9.    חימום הרכב

כשקר בחוץ ואנחנו נוהגים זמן ממושך ברכב, אנו מדליקים את החימום, שימו לב כי החימום ברכב עלול לייבש אתכם ולגרום לכאבי ראש וסחרחורות. לכן, חשוב שתפתחו מעט את החלון בכדי שיכנס משב רוח קריר אשר יאזן את החום הנפלט מהמזגן וגם ימנע מכן להפוך לישנוניים מאחורי ההגה.

 

10.    הצמיגים ברכב

הצמיגים ברכב באים במגע עם האספלט הלוהט לאורך כל הקיץ, הדבר תורם רבות לשחיקתם. בכדי לבדוק אם הצמיגים שלכם נשחקו, כל שאתם זקוקים לו הוא מטבע, הכניסו את המטבע בחריצי הצמיג ובדקו כמה עמוק הוא נכנס בצמיג. שימו לב כי בצמיג תקין יש 8 מ"מ. אם החריצים ברכב שלכם עומדים על 3 מ"מ יש להחליפם מיד!   

עוד ב-גלגלים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.