חיפוש

הריון בטוח: על חשיבותו של ביטוח בריאות פרטי בהריון

תקופת ההריון היא החשובה והמרגשת ביותר בחייה של אישה וככזו, ישנם שירותים שעליהם לא מומלץ להתפשר. אחד מהם הוא סל הריון איכותי כמו זה שמציע ביטוח הבריאות הפרטי. על חשיבתו של ביטוח זה בהריון בכתבה שלפניכם

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

בעוד שחודשי ההריון מהווים תקופה מרגשת ומעט מלחיצה בחייה של אישה, בפרט אם מדובר בבייבי הראשון, מומלץ ואף רצוי לעבור אותם בראש שקט. במהלכם נדרשת ההריונית לעבור שלל בדיקות וטיפולים, אשר חלקם מכוסים על ידי קופות החולים ואילו אחרים, אינם נכללים אפילו בביטוחים המשלימים. ההוצאה על כלל הבדיקות, הסדנאות, פגישות הייעוץ והקורסים, יכולה להסתכם בעלות מצטברת גבוהה במיוחד ומכאן שמומלץ להיערך ולבצע תכנון מוקדם המשווה בין כלל השירותים והכיסויים שמציעות הקופות השונות וכן חברות הביטוח הפרטיות. 

 

אחת מהאפשרויות המומלצות כיום במיוחד היא רכישת ביטוח בריאות פרטי, הכולל בתוכו מגוון שירותים נוספים שאינם נכללים בזה הממלכתי הסטנדרטי וצפויים להבטיח ראש שקט במהלך חודשי ההריון, הלידה וגם לאחריה. הנה כל הסיבות למדוע הוא חיוני כל-כך בתקופת ההריון. 

 

על ההבדלים בין ביטוח בריאות פרטי לזה של קופות החולים

בישראל קיים חוק בריאות ממלכתי לפיו זכאית כל אישה בהריון לטיפול רפואי בסיסי דרך קופת החולים אליה היא משתייכת. לצד סל בסיסי זה, מציעות הקופות גם שירותי בריאות נוספים (שב״ן) בדמות ביטוחים משלימים, כששירותים אלו עשויים להשתנות בכפוף להחלטת הקופה. 
בשונה מביטוח רפואי ממלכתי ושינויים בתקנות השב״ן, ביטוח בריאות פרטי הוא למעשה חוזה בין האישה ההריונית לחברת הביטוח וכולל תנאים אשר אינם משתנים. זאת ועוד, יכול לכלול ביטוח זה גם שירותים שאינם מוצעים על ידי קופות החולים – החל מתרופות מצילות חיים, דרך שירותי רפואה אמבולטורית ועד ניתוחים בחו״ל. 

 

ואיך זה בא לידי ביטוי בסל הריון? 

כלל קופות החולים בישראל מעניקות סל הריון כשהרכב ועלויות הסל משתנים מאחת לאחרת. מומלץ לבצע בדיקה מול קופת החולים בה ההריונית חברה, כדי ללמוד אילו בדיקות כלולות בסל שירותי ההריון ללא תשלום נוסף ועל אילו נגבית אגרה רבעונית או מה גובה ההשתתפות עצמית. במידה וברשות ההריונית ביטוח משלים בקופת החולים, יש לבדוק מה מכסה סל ההריון במקרה זה. 

 

לעיתים לאחר הבדיקה, עשויה לחוש ההריונית שהשירותים הכלולים בסל הבריאות שברשותה וכן התשלומים הנוספים עבור בדיקות מסויימות, אינם מספקים במיוחד. במקרה זה, מומלץ לשקול את האפשרות של רכישת ביטוח בריאות פרטי, שכן הוא צפוי להעניק כיסוי נרחב יותר לכלל הבדיקות וגם שירותים נוספים המבטיחים חווית הריון ולידה משודרגת יותר.  

 

הכיסויים בסל ההריון בביטוח הבריאות הפרטי  

פוליסות ביטוח בריאות פרטיות נבדלות ביניהן בסוגי הבדיקות הממומנות, בשירותים הנלווים ובתנאי הפוליסה. בדיקות ושירותים נוספים יכולים לכלול למשל החזר על הפריות מבחנה, בדיקות גנטיות, בדיקת צ׳יפ גנטי המאפשרת זיהוי מומים ברמת רגישות גבוהה, סקירת מערכות מוקדמת ומורחבת, בדיקת שקיפות עורפית, אקו לב עובר, בדיקת דם NIFTY לשלילת מומים ומחלות בעובר, אולטראסאונד תלת ממדי ובדיקות נוספות. 

 

סל הריון במסגרת ביטוח בריאות פרטי מאפשר להינות משירותים נוספים שאינם נכללים בזה הממלכתי דוגמת התייעצות עם רופאים מומחים, שימור דם טבורי, מימון חלקי או מלא למלונית לאחר לידה, דולה או תומכת לידה כמו גם סדנאות הריון כדוגמת קורס הכנה ללידה או כזה לייעוץ והדרכת הנקה. 

 

את כלל הבירורים, ההשוואות ורכישת הכיסויים המשלימים, או ביטוח בריאות פרטי, מומלץ לערוך עוד טרם תחילת ההריון ויפה שעה אחת קודם. הסיבה לכך היא שהיקף הכיסויים והפיצויים משתנה בין חברות הביטוח וכל אחת מהן אף דורשת תקופת אכשרה של בין 60 ל-90 יום, שהיא למעשה משך הזמן שבין המועד שבו נכנסה לתוקף הפוליסה שרכשתם ועד המועד שבו יהיה הכיסוי הביטוחי תקף באופן מלא, בהתאם לפרטי הפוליסה. 

 

והיכן מתחיל החיפוש אחר ביטוח בריאות פרטי? 

כיום ניתן להיעזר במחשבון ביטוח בריאות של רשות ההון. המחשבון המקוון מציג את מחיר הביטוח וכן את הציון שקיבלה החברה במדד השירות בביטוח בריאות הכולל: תשלום תביעות, שביעות רצון והמלצת לקוחות, תלונות הציבור וזמני מענה טלפוני. כדאי לבחור בין 2-3 אפשרויות ולהשוות גם את הכלול בכיסוי סל ההריון. 

 

לסיכום, תקופת ההריון מיוחדת במינה אך גם מלווה בלא מעט לחצים ובחוסר וודאות. כדי לעבור אותה בצורה בטוחה ובריאה, על האישה ההריונית לוודא כי כלל השירותים והכיסויים הקיימים – החל מבדיקות שונות ועד לקורסי הכנה מקצועיים, זמינים עבורה באופן מלא שכן החזקה בסל הריון רחב ואיכותי, צפוי להבטיח חווית הריון קלילה ומהנה בהרבה יותר.  
 

עוד ב-להיות בריאים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.