חיפוש

בחזרה לעתיד

אורן א. אפיאס מביא את רשמיו מאלבום הבכורה "mind travel" של הרכב ספייס רוק אלקטרוני "אלקטרוקראט", המתגלה כטיול מוזיקלי הפורט על חושיי הזיכרון והחוויה בתודעה האנושית שלנו

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

על ההרכב אלקטרו ספייס רוק "אלקטרוקראט" לא ידעתי כל כך הרבה, עד שנתקלתי ברשת החברתית בפוסט של עומר גורן, היוצר שעומד בראש ההרכב ואחראי על כל הלחנים והטקסטים באלבום. עומר בישר בפוסט נרגש וחגיגי על סיום הקלטות אלבום הבכורה שלו. עשיתי לייק ופה נוצר פתח להציץ אל פרויקט מוזיקלי חדש וכל השאר היסטוריה.

בשפע של עושר מוזיקלי לפעמים קשה להגיע להרכבים חדשים או וותיקים שפועלים בשוליים של המוזיקה המקומית ונעלמים מתחת לראדר. למרות הגבולות והמגבלות האלה, ההרכב מוכיח שהעשייה העצמאית בתעשיית המוזיקה חיה ובועטת ולא מתכוונת לחלוף בקרוב.

מסר מן העתיד

האלבום נפתח באינטרו אלקטרוני אינסטרומנטאלי הנושא את שם האלבום "mind travel"  ובליווי ווקאלי של עומר גורן שעליו מולבש אפקט שנותן תחושה של מסר המהדהד מהעתיד ישר אל אוזניו של המאזין. הקול המעומעם והמעוות הנשמע כמעט לא אנושי ורובוטי, חוזר על המילים "Mind travel" ומשתלב עם הגרוב של הקטע והופך להיות חלק ממנו.  הקול החוזר כמנטרה נשמע כחימום מנועים וספירה לאחור לקראת ההמראה שתשגר אותי לחלל המוזיקלי הנפרש כשטיח אלקטרוני לאורך כל האלבום.

_

הקול הרך של עומר המנווט ומלווה אותי בין השירים הנדמה כדילוגים בין פיסות זיכרון של מעיין יישות מהעתיד שבאה לבקר ולהיזכר בחוויות מין העבר. סגנון השירה של עומר בעצם מרמז על המגע האנושי, שלמרות שהוא עטוף במוזיקה עכשווית שכולה כמעט ממוחשבת, היא אינה מנותקת ממקורות יותר אורגניים כמו קול אנושי, צלילי טבע השלובים במוזיקה. האלבום  "mind travel" עשיר בנגיעות של דיסטורשנים חשמליים וקלידים ריחופיים לשכבות של מקצבים אלקטרוניים הנעים בין טריפ הופ לצ'ילאאוט הטוענים את האלבום באווירה נעימה שמאפשרת לעצום את העיניים ולרחף יחד עם המוזיקה. על העיבודים לאלבום אחראיים עומר גורן והמפיק דותן מושנוב, מה שמביא לתוצאה מוזיקלית של תשע רצועות עמוסות בסאונד אלקטרוני חם שעוטף את כל האלבום ומנגיש את המסע המוזיקלי והרחב יריעה.

עטיפת האלבום בעיצוב ארוד פרץ עטיפת האלבום בעיצוב ארוד פרץ

יוצאים למסע

בשמיעה ראשונה לאלבום נדמה שהמסע המוזיקלי מתואר כמעיין שיחזור של זיכרון מתוך התודעה שלנו, אנחנו כמו מבקרים זרים בשדרות הזיכרון החושי שלנו, דרך פיסות של צלילים המהדהדים ומתחברים לתמונה פנוראמית יותר. מאחר והזיכרון שלנו תמיד קשור בחוויה חושית, ואנחנו חיים בעולם שבו אנחנו מוקפים בצלילים בטבע, בעיר, במקומות שאנחנו הולכים אליהם שתמיד יקשרו לאווירה מסוימת לזיכרון וחוויה, מה שמעניק לנו את התחושה שהמסע הוא אינסופי ולכן גם מעגלי. כמו באלבום שנפתח באינטרו אינסטרומנטלי ומסתיים בקטע אינסטרומנאלי הנושא את אותו השם אך שונה במקצת מאיך שנשמע בהתחלה. כך גם אנחנו, כשאנחנו יוצאים למסע אנחנו חוזרים אולי לאותה שגרה אך משהו בפנים קצת נשמע לנו אחרת, נקודת המבט שלנו על חיינו לעולם לא תהיה כמו שהייתה בהתחלה. המוזיקה של אלקטרוקרט מעיזה ללכת למקומות המאתגרים את המאזין, מתוך ההנחה שהוא אכן ילכוד את הניואנסינים המוזיקליים ויצליח כן לחבר את סיפור המסגרת המעניין שהמוזיקה באלבום רומזת אליו או לפחות נדמה שמכוונת לשם.

ציון במדד ויטרינה: 9.0

ניתן להאזין ולהתרשם בדף הסאונדקלאוד של ההרכב : https://soundcloud.com/electrockrat/sets/mind-travel.

עדכונים לגבי פעילות ההרכב ניתן למצוא כאן :

https://www.facebook.com/Electrockrat/?fref=ts

עוד ב-מוזיקה ארכיון:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.