חיפוש

אפליקציות חסכון לילדים

חיסכון לכל ילד הוא הזדמנות וכיום ישנם אמצעים דיגיטליים חדשים ופשוטים שיכולים לעזור לכם ולילדכם להיכנס לעניינים. הנה 7 אפליקציות לחינוך פיננסי שהילדים שלכם יאהבו

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

המדינה יצרה חיסכון לכל ילד, וזו הזדמנות מצוינת ללמד את הילדים על התנהלות פיננסית נכונה. אפליקציות שמלמדות על טיבו של כסף מאפשרות לכם לעשות את זה – ומאפשרת להם ליהנות מהתהליך "כשהייתי ילדה, נפל לידיי עותק של "לשבור את החזיר" של אתגר קרת. החזיר פסחזון היה השיעור הראשון שלי בהתנהלות פיננסית נכונה. אמי שראתה עד כמה אני מחוברת לאותו חזיר קנתה לי פסחזון משלי. מדי יום הכנסתי אליו מטבעות שחסכתי ובסוף החודש היו לי עשרה שקלים שלמים לקנות לעצמי משהו יפה.

 

אני לא יודעת איפה פסחזון שלי נמצא היום. כנראה שכבר בפח מזמן, אבל זה גם לא חשוב. היום כבר אין צורך בחזירים נפיצים, יש אפליקציות והן האלו הופכות את כל סיפור החיסכון לפשוט הרבה יותר. ולמה הדבר חשוב? כי אנחנו כהורים, יכולים להשתמש בתוכנית חיסכון לכל ילד ולמנף דרכה את ההתנהלות הפיננסית של ילדינו כבר מגיל צעיר. באמצעים פשוטים ועם אפליקציות משחקיות ואינטואיטיביות, אנחנו יכולים ללמד את ילדינו על חשיבות החיסכון. מצאנו עבורכם כמה אפליקציות מעולות שיעשו את העבודה:

 

איך אומרים פסחזון באפליקציה? Piggybot 

אפליקציית Piggybot לוקחת את חוויית הכנסת המטבעות לגב החזיר אל העולם הוירטואלי. פיגיבוט מאפשרת לילד לנהל את חסכונותיו ועוזרת לו להבין בדרכים ויזואליות כמה דמי כיס הוא קיבל, כמה נשאר וכמה הוציא. מאחר שלילדים רעיון הכסף הוא רעיון אבסטרקטי, התרגום הויזואלי שלו עוזר במיוחד.

 

Savings Spree

עוד אפליקציה שלוקחת את פסחזון עשר צעדים קדימה. האפליקציה מקנה לילדים כישורים פיננסיים בדרך משחקית ופשוטה: היא מציעה שישה משחקים בהם ניתן להרוויח כסף ולאחר מכן לבחור האם להוציא אותו או לחסוך. היתרון באפליקציה הוא שכדי להרוויח את הכסף הילד נדרש "לעבוד". אין כסף ראשוני וכדי להשיג כזה – הילד צריך להתאמץ.

 

!Green$treets: Unleash the Loot

באפליקציה הזו הילדים נדרשים להציל את החיות המועדפות עליהם ותוך כדי הם גם לומדים התנהלות פיננסית חכמה. על פי תקציב מוגדר הילדים-שחקנים יכולים לבחור לרכוש מזון לבעלי החיים, להכניס את החיות למקלט, או לקנות צעצועים ולשחק איתן – הכל לפני שהחיה משתחררת שוב אל הטבע, ביתה הטבעי. הילדים מבססים כך מערכת יחסים עם החיות הווירטואליות, דבר אשר מדגיש את החשיבות בהתנהלות שקולה (שהרי בלעדיה בעל החיים עלול להיות בסכנה) ומדרבן אותם לחשב את צעדיהם היטב.

 

Renegade Buggies

אם חיות וחזירים לא מדברים לילדים שלכם, אתם יכולים להכיר להם את האפליקציה הזו. זוהי אפליקציית קניות מהירה שמאתגרת את הילדים לחסוך את כמות הכסף הגדולה ביותר האפשרית. ככל שהשחקן מתקדם בשלבי המשחק הוא צובר נקודות המתורגמות לכסף אותו הוא יכול לחסוך או להשקיע. המשחק גם מעודד שיח עם הילד לגבי ההתנהלות הכספית, וגם נעשה בקצב מהיר ותוך כדי מרוץ.

 

FamZoo

אפליקציה מעט פחות צבעונית והרבה יותר פרגמטית. האפליקציה מאפשרת להורים ליצור לילדיהם כרטיסי אשראי ולעקוב ביחד אחר הפעילות הפיננסית. בין השאר האפליקציה מזהה את דמי הכיס שנכנסו לחשבון הילד, כמה חסך, כמה הוציא – ועל מה. האפליקציה עוקבת אחר כל הרכישות שהילד ביצע, ההלוואות שנתן לאחיו ועוד. בכך בעצם ההורים והילדים יכולים לדבר על החשבון לאחר פרק זמן ולדון בהוצאות הנכונות יותר והנכונות פחות. זו אמנם אפליקציה פחות "משחקית", אבל בהחלט נותנת כלים בניהול פיננסי נכון.

 

!6Motion Math: Cupcake

אפליקציה המאפשרת לילדים לחוות את עולם העסקים מקרוב ולנהל את עסק הקאפקייק הפרטי שלהם. כל החלטה עסקית שיקבלו תשפיע באופן ישיר על שביעות רצון הלקוחות. השחקנים יוצרים קאפקייקס על בסיס חומרי הגלם שהם קונים, ולאחר שעשו זאת – מתמחרים אותם. בצורה זו הילד יכול ללמוד שאם ישים את כל התקציב על קישוטי הקאפקייק – לא יישאר לו מספיק כסף לשירות ולשיווק העסק. בנוסף – אם יתמחר גבוה מדי הלקוחות לא יבואו ונמוך מדי – הוא יפסיד.

 

Celebrity Calamity

לא בכל יום הילדים שלכם מקבלים את ההזדמנות להיות היועצים הפיננסיים של הסלבס הגדולים בעולם. ואם יש אפליקציה שמאפשרת את זה – לא תיקחו? המטרה היא למנוע מהסלבס להידרדר לפשיטת רגל מוחלטת ועם זאת לוודא שהסלבס האלו נשארים שמחים. איך עושים את זה? נותנים לילדים את האפשרות לקנות מה שהם רוצים, כמה שהם רוצים. את האייפון הכי חדיש, הבגדים הכי יפים. ואז מה? ואז המציאות מתעוררת והוא מגלה שלקנות הרבה לא באמת אומר – להיות מאושר.

 

כל האפליקציות זמינות ב-App Store וב-Google Play.

 

_

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.