חיפוש

אנשים טובים באמצע הדרך

יום מעשים טובים, מיזם הדגל של עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון יתקיים ב-19 במארס ויצויין השנה בסימן של אחדות עם אלפי פעילויות התנדבות ועשיית טוב שיתקיימו בכל רחבי הארץ. כל הפרטים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

יום מעשים טובים ה-18 יתקיים ב-19 במארס, ובמסגרתו יתקיימו אלפי פעילויות התנדבות ועשיית טוב בכל רחבי הארץ. יום מעשים טובים הוא יום שיא לפעילות השנתית של  עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המציעה התנדבות בהתאמה אישית לאורך כל השנה. 


המסר שילווה השנה את פעילויות יום מעשים טובים הוא "מאוחדים בטוב", כשהרעיון הוא לייצר מסה קריטית של עשיית טוב למען יצירת שינוי חיובי, ולקרוא לכל אחת ואחד לצאת לעשות מעשה טוב – קטן או גדול – כל אחד לפי יכולתו ונטיית ליבו במטרה לייצר שינוי חיובי. יום מעשים טובים יצויין גם ברחבי העולם בהשתתפות מיליוני בני אדם מ-110 מדינות.

 

בעמותת רוח טובה מציינים, כי במהלך שנת 2023 ותחילת השנה הנוכחית נרשמה התנדבות שיא של הציבור בישראל, ומתחילת המלחמה הייתה התגייסות מרשימה של כלל חלקי החברה, שביקשו לתרום ולסייע בדרכים רבות. רק בחודש אוקטובר האחרון, נרשמה עלייה של למעלה מ-300% במספר המתנדבים לעומת אוקטובר אשתקד: 1,798 מתנדבים באוקטובר 2022 לעומת 6,048 באוקטובר השנה. 

 

אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, שיזמה את יום מעשים טובים לפני 18 שנים: "מאז ומתמיד אני מאמינה שאם נחשוב טוב, נדבר טוב ונעשה טוב העולם שלנו יהיה טוב יותר. יום מעשים טובים יוצר מסה קריטית של יחד בטוב", אומרת אריסון. "ב-7 באוקטובר קרה לנו משהו נוראי כעם ולעולם לא נהיה אותו הדבר. מאז אנחנו כולנו כואבים, אבל אנחנו גם מאוחדים יותר, אוהבים, נותנים, מתגייסים ומתנדבים למען האחר. ביום מעשים טובים השנה – בואו נעצים ונאיר את הטוב בדגש על אחדות, על היחד. כי כולנו עם אחד".

 

כולם יכולים לקחת חלק ביום מעשים טובים. נכנסים לאתר יום מעשים טובים ובוחרים את הדרך לעשיית טוב מתוך מגוון פעילויות ומקומות: ליד הבית, במסגרת העבודה, קבוצות או יחידים, ארגונים או עמותות. כמו כן, ניתן לבחור את סוג ההתנדבות: אריזות מזון לנזקקים, פעילות למען מפונים, הפעלות משמחות, פעילויות למען איכות הסביבה, למען בעלי חיים, התנדבות עם אוכלוסיות מיוחדות, ילדים ונוער, קשישים ועוד. 

 

עוד ניתן למצוא באתר רעיונות ומערכי עשיית טוב להורדה, כדי ליזום פעילות של עשיית טוב בעצמכם  או עם המשפחה, עם הקהילה או עם חברים. ביום מעשים טובים עצמו, תהיינה פרוסות ברחבי הארץ כ-100 עמדות של מעשים טובים, בהן ניתן יהיה לעשות מעשה טוב על הדרך.

 

השנה יום מעשים טובים יתקיים בעיצומו של חודש הרמדאן. החברה הערבית תציין זאת  באמצעות פרוייקטים שיתקיימו במהלך שבוע של עשיית טוב. אירוע השיא בחברה הערבית, יתקיים בערב שלפני יום מעשים טובים, ובו מתנדבים יכינו 116 ארוחות אִפְטַאר ב-116 מוקדים במקביל. האירוע יהיה בסימן אחדות המשפחה והקהילה.

 

רפי אלול, יו"ר עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון: "מאז ה-7 באוקטובר ועד היום, כשהמציאות שאנו חווים מורכבת ודורשת התגייסות, אנחנו רואים שאלפי אזרחים ואזרחיות שמים את המחלוקות בצד, יוצאים להתנדב ומציגים אחדות.  זו בדיוק הסיבה שיום מעשים טובים נולד לפני 18 שנה. והחיבור הזה שאנו עושים ביום מעשים טובים, מקבל השנה תוקף חזק יותר. אני נרגש להיות חלק ממיזם שמצליח לגרום לכל קצוות החברה; אנשים פרטיים, עסקים, ורשויות- ליצור פרויקטים של עשיית טוב למען אחדות העם ולמען חברה חזקה וטובה יותר".

 

בדומה ליום מעשים טובים אשתקד, גם השנה תתקיים תערוכת ההתנדבות הגדולה בישראל- "עדשה חברתית" המעודדת מעורבות חברתית של התושבים. התערוכה תציג צילומים המתעדים את התנדבות הציבור במהלך השנה בכלל ובמלחמה בפרט, ותוקם בעשרה מוקדים שונים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. מטרת התערוכה היא לשתף את העשייה החברתית המקומית, ליצור חיבור בין קהילות ולשים את הזרקור על האנשים שעושים טוב. 

 

מתי: 19 במרס 2024

איפה: כל רחבי הארץ

כמה: חינם

היכנסו לאתר יום מעשים טובים ובחרו את הדרך שלכם לעשות טוב >>

 

עוד ב-טיפים, סדנאות ואירועים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.