חיפוש

אמנות בצל קורונה

מתי בפעם האחרונה ביקרתם בתערוכה? המכללה האקדמית ספיר מציעה לכם חוויה אמנותית מיוחדת במינה, למרות הקורונה ובהתאם להנחיות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

בית הספר לאמנות חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר מציג את תערוכת בוגרות מחזור 2020. התערוכה מורכבת משבע תערוכות יחיד של שבע בוגרות ביה"ס המציגות בשני חללי תצוגה במכללה. התערוכה כוללת שבע תערוכות יחיד של ציורים, מיצב פיסולי, מיצב וידיאו פרפורמנס ומיצב וידיאו וסאונד. אלה הם שבעה גופי עבודות אישיים ונשיים מרובדים, שכל אחד מהם מציג חוויה חזותית ייחודית, שדרכה ביקשה כל בוגרת להעניק נראות לבלתי-נראה וקול לדבר שלא ניתן לשמוע. 

ההזמנה לתערוכת בוגרות ביה"ס לאמנות ספיר. צילום: דן ברדוגו

ההזמנה לתערוכת בוגרות ביה"ס לאמנות ספיר. צילום: דן ברדוגו


פתיחת התערוכה תתקיים ביום חמישי 3.9.2020 ,17:00 – 20:00, במסגרתו יתקיים טקס ברכות ותעודות בהשתתפות הבוגרות וסטודנטים מצטיינים בלבד ברחבת הכניסה לגלריה ובמעמד פרופ' שי פלדמן, נשיא המכללה האקדמית ספיר; ד"ר דליה מנור, מנהלת ואוצרת ראשית מוזאון הנגב לאמנות; נירה יצחקי, מנהלת ואוצרת גלריה שלוש לאמנות עכשווית; ורד אילני, יו"ר הקרן 'בשביל האמנות'; ד"ר זיוה ילין, מנהלת ואוצרת הגלריה בבארי; מיכל שמיר, ראש בית הספר לאמנות חברה ותרבות. הטקס יתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות והביקור בתערוכה בשני חללי התצוגה: הגלריה בספרייה ובית הספר לאמנות חברה ותרבות בתיאום מראש ובכפוף להנחיות.

 

לדברי סמדר לוי, אוצרת התערוכה (שגם הנחתה, יחד עם שי איגנץ ומיכל שמיר, את הסטודנטיות השנה): "לפני כשנתיים, לקראת הביקורות והתערוכה של סוף לימודי שנה ב' שלהן, פרסמו מי שכיום הן הבוגרות הזמנה בזו הלשון: 'אשכנזייה, פיליפינית, אתיופית, אמריקאית, תימנייה, מרוקאית ובדואית. זו לא התחלה של בדיחה, זו פתיחה של תערוכה...' שנתיים אחרי, עם הגיען אל ההתנסחות האישית-האמנותית הראשונה על סף המעבר מפרק לימודי האמנות בחייהן ואל מול תחילת התאזרחותן בעולם האמנות והתרבות, הן הסירו מעליהן כל תביעה זהותנית המצופה מהן (לכאורה)." לוי הוסיפה כי "ייתכן שלא רק לימודיהן בבית ספר הממוקם באזור גבול לא-שקט המרוחק גם ממרכז הסצנה האמנותית, אלא גם הבידוד החברתי והיצירתי הכפוי בשל מגפת ה- covid-19 – שבצילו הן עבדו בחודשים האחרונים – זימן לסטודנטיות את ההזדמנות לנהל עם עצמן דיאלוג אמנותי מופנם ואישי, נטול הנפת דגלי זהות או הצהרתיות פוליטית.  אלה, אם ישנם בעבודות, נמצאים בהכרח בשל המבט הצופה בהן".

 

מיכל שמיר, ראש בית הספר לאמנות חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר: "מדי שנה אני שואלת את עצמי כיצד לכתוב משהו לא-קלישאתי על אמנות בדרום, על עשיית אמנות תחת מטחי טילים והפגזות חוזרות, שריפות ומהומות. כיצד לכתוב משהו על אמנות הנעשית בחוסר תקציב, במרחקים גדולים מהמרכז ובכלל, עם קשיים מבית ומחוץ. השנה, אני גם שואלת את עצמי כיצד לכתוב משהו לא-קלישאתי על הקורונה, משהו שלא יהדהד  עשרות טקסטים אחרים על "אמנות בזמן הקורונה". 
והאמת היא שאין באמת דבר כזה "אמנות בזמן קורונה", או "אמנות בזמן מלחמה" השאלה היא פשוטה הרבה יותר – 'יש אמנות או אין אמנות'. ובית הספר לאמנות חברה ותרבות מכללת ספיר מוכיח שנה אחרי שנה: יש אמנות. נקודה."

נופר אליאס טסמה - ציור דיגיטלי ללא שם. צילום: יח"צ

נופר אליאס טסמה - ציור דיגיטלי ללא שם. צילום: יח"צ

 

תערוכת בוגרות במכללה האקדמית ספיר

 

מתי? 3.9.2020 – 17.9.2020

איפה? המכללה האקדמית ספיר - מועצה אזורית שער הנגב

איך? בתיאום מראש באתר

 

 

עוד ב-קלאסי:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.