חיפוש

אילו סוגי השקעות קיימים?

היכרות עם סוגים שונים של השקעות מאפשרת לנצל סכומי כסף מסוימים לטובת יצירת תשואה לטווח קצר, בינוני וארוך. במאמר הבא נעשה סדר בהבדלים בין המושגים ונביא טיפים להשקעה מוצלחת

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

חיסכון לטווח בינוני וארוך מאפשר לצבור סכומי כסף שבהם ניתן להשתמש לטובת השקעה. המטרה של השקעה היא לתת לכסף לעבוד באופן עצמאי ולהשיג תשואה גבוהה במינימום סיכון. עם זאת, להשקעות כספיות יש גם מאפיינים מיוחדים וכדאי להכיר אותם. בניגוד לנדל"ן למשל, בפעולות כאלה גם צריך להיעזר בשירותי חברת השקעות על מנת להבין את ההבדלים בין האלטרנטיבות שעל הפרק.

 

באופן עקרוני יש שלושה סוגים של השקעות שאליהם מתייחסים בשוק ההון ובכלל: השקעה בנדל"ן, השקעה בניירות ערך והשקעה בעסק. לשם השוואה, ברכישת נדל"ן מנסים לייצר הכנסה שוטפת מדמי שכירות או מעלייה בערך הנכס שאותו בוחרים לקנות, בעוד בהשקעה בעסק מנסים לייצר הכנסה הונית. לעומת זאת, השקעה בניירות ערך מבוססת על רכישת מניות, אופציות, מק"מ, אגרות חוב וכדומה.

 

מה ההבדל בין השקעה למסחר בניירות ערך?

השקעה בניירות ערך נחשבת לאפיק מומלץ כי היא מעניקה גמישות גבוהה. כמעט בכל סכום ניתן להשיג מעורבות מסוימת בשוק ההון ולהתאים את ניירות הערך לצרכים הקיימים. בין היתר, אפשר למשל להתייעץ עם יועצי השקעות לגבי מסלול סולידי, מסלול עם רמת סיכון גבוהה או מסלול שבו משלבים בין מלווה קצר מועד לבין אגרות חוב. 

 

בהשקעה בניירות ערך יוצאים מתוך נקודת הנחה שערך הנייר יעלה בעתיד. אם זה אכן קורה, התשואה גדלה ובה ניתן להשתמש על מנת לבצע השקעה נוספת. כמו כן, קיימת אופציה של מסחר בניירות ערך. ההבדל הוא שהשקעה בניירות ערך מתייחסת לעליית שווי ערך הנייר לטווח ארוך, בעוד במסחר בניירות ערך מנסים להשיג תשואה בתוך טווח זמן קצר.
סוגי ההחזר האפשריים מהשקעה בניירות ערך כוללים הכנסה שוטפת ותשואה הונית. יתרה על כך, בשוק ההון המודרני מאפשרים להשקיע בנירות ערך גם על ידי מכירת הנייר בלי בעלות מוקדמת וממשית עליו – מתוך הערכה הפוכה שלפיה הערך שלו דווקא ירד בעתיד. 

 

כך מנהלים השקעה מוצלחת

חשוב להבין שאין השקעה בטוחה אחת ושלכל מסלול יתרונות וחסרונות אחרים. הסוד הוא להתאים את ההשקעה לצרכים הקיימים, למסגרת התקציב ולרמת הסיכון שאותה מעוניינים לקחת. במקביל, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולעקוב מקרוב אחר שוק ההון כדי להבין מה המשמעות וההשפעה של התנודות על חשבון הבנק.

 

בשביל לבחור השקעה מוצלחת צריך לחשוב לטווח ארוך. השקעות לטווח קצר יכולות להניב תשואה גבוהה, אך הן גם מסוכנות מאוד ופחות מתאימות למי שהתקציב שלו מוגבל. בהמשך, ניתן לצבור מספיק ניסיון בהשקעות גם בשביל לשלב בין המסלולים ולהגיע למצב שבו בכל אפיק יש סכומי כסף מסוימים
 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.