חיפוש

איך למצוא את עצמנו?

בין אם מדובר על משבר גיל ה 40, התהיות שלנו בתור נערים מתבגרים, או אפילו שאלות שאנחנו שואלים את עצמנו פתאום בגיל השלישי, לפעמים אנחנו נמצאים בנקודה שבה אנחנו לא בטוחים "לאן פנינו מועדות?"

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

החיפוש העצמי הזה שלנו, זה משהו שילווה אותנו כל חיינו ולמעשה, למרות שמדובר באקט שבסיסו מגיע מחוסר ביטחון עצמי, כל אותן השאלות והתהיות, הן בהחלט נורמליות וטבעיות. למעשה, עצם העובדה שהן קיימות, רק מראות ומסמנות את הצורך והרצון שלנו להתפתח ולגדול.

 

בחרנו להתמקד במספר מצומצם של נושאים, אשר יהיו רלוונטיים לנו כמעט בכל גיל, והם יהיו לנו כמין מדריך או "מצפן", אשר מידי פעם, יעזור לנו להתכוון, להתמקד ולהתפקס לגבי המטרות שלנו ומציאת התשובות הנכונות לחיפוש העצמי שלנו.

 

חופש

ג'ים רון, יועץ, סופר והוגה דעות מפורסם, אמר פעם: "חופש מתחיל כאשר אתה משיג חופש כלכלי". אז נכון, אנחנו בהחלט חיים בעולם חומרני והרבה פעמים, לרובנו ישנה תחושה של "לא מספיק", ובנוסף, אנחנו נמצאים בחרדות ובלחצים כאשר המצב מצביע על חוסר.

 

ההגדרה שלנו לחופש היא בהחלט אינדיבידואלית ושונה, לכן כאשר אתם חושבים על חופש, תחשבו קודם כל לגבי מה זה אומר לגביכם. דוגמה נהדרת לפרספקטיבה שונה לגבי חופש, היא דוגמת הזוגיות. ישנם אנשים, אשר זוגיות מבחינתם, הוא עול, הוא "מחניק" והוא משהו שנועד יותר בשביל להקים משפחה, אך אין זה אומר שהדבר הזה מהנה והוא מהווה קושי בגלל עניין מחויבות כזה או אחר. עם זאת, יש כאלו אשר החיים במסגרת ספציפית זו, עם כל עניין התלות, מחויבות, עבודה וניהול חיים משותפים, מהווה ה"חופש" שלהם וזה בעצם נקודת הרגיעה שלהם. כל אחד הוא אינדיבידואלי. 

 

ברגע שתמצאו את הפרספקטיבות שלכם לחופש (טיסות, טיולים, זוגיות, מצב פיננסי מעולה וכו'...), אתם תדעו במה להתרכז כדי להביא לכם את ערך המוסף המנטלי החשוב הזה שיוביל אתכם עוד צעד במציאה של החיפוש העצמי שלכם.

 

זוגיות

רובנו, כבני אדם, מעדיפים לחיות בזוגיות מכיוון שאנו יצור סוציאלי וקל לנו להתחבר עם בני המין השני (או עם אותו בני המין במקרים של העדפות מיניות אחרות), אך אין זה אומר שהדבר רלוונטי לכולם.

 

גם במידה ואנו תומכים ברעיון הזוגיות, וגם אם אנחנו פחות נמשכים לרעיון, אנו קודם כל צריכים לדעת ולהבין מה המושג הזה אומר לגבינו. מה אתם מקבלים מהזוגיות? מה אתם מביאים לזוגיות? מה לא מרצה אתכם בזוגיות? מה הייתם משפרים בזוגיות? איך הייתם מפתחים את הזוגיות? כל השאלות הללו ועוד, יתנו לכם פרספקטיבה נכונה לגבי הרצונות שלכם בנושא החשוב (והמשותף) הזה. הנושא הזה כולל גם את הרבדים האינטימיים ופרספקטיבות שונות של סוגי זוגיות (כגון: קשר פתוח הכולל חילופי זוגות או קשר מחייב ואינטימי סודי וכדומה).

 

זוגיות לא בריאה ולא ממלאת, יכולה להיות הרסנית לשני בני הזוג, לכן טיפול נכון בנושא הזה, יכול להוות בשבילכם עוד פתרון או חלק ממנו לגבי החיפוש והמציאה העצמית שלנו בחיי היום יום.

 

מטרות וחלומות

את החלק האחרון, אפשר לחלק לשני חלקים: מטרות, שהן בעצם יעדים שחשבנו שיש לנו צורך להגיע אליהם בשביל ההתקדמות וההתפתחות שלנו בחיים וחלומות, שהם בעצם הרצונות שלנו שרצינו להגשים, כדי לתת מתנה לנפש ולהרגיש רווי באושר.

 

מטרות

מטרות, אינן בהכרח חייבות להיות קשורות לעבודה, לקריירה או בכללי לכל הפן הפיננסי. לפעמים מדובר על משהו שאנו רוצים להכניס לשגרה שלנו כמו כושר לדוגמה. בשביל להרגיש את המקסימום מהמטרות שלנו, אנו קודם צריכים לוודא את הצורך, לאחר מכן,  את הרלוונטיות של המטרה לצורך, ואז את הדרך שלנו לאותה המטרה. 

 

אחת השיטות המומלצות לגבי השגת המטרות, היא להתחיל מהקל לקשה, קודם להתחיל עם מטרות "קטנות" ופשוטות יותר (יותר ברי השגה או בעלי השגה מהירה יותר, לצורך העניין) וזאת כדי שתיכנסו ללופ של השגת המטרות שלכם. ככל שתהיו ותתרגלו להשיג את המטרות שלכם, עם הזמן, "המטרות הגדולות" יהיו יותר ויותר ברות לביצוע ומשהו שירגיש יותר כבר השגה.

 

חלומות

אל תפחדו לחלום! אחד האנשים המפורסמים וידועים שאהבו לחלום, הוא וולט דיסני שאמר בזמנו: "החולמים הגדולים הם אלה שמתעלים מעל חלומותיהם", כמו כן הוא גם אמר את המשפט המפורסם: "מי שמסוגל לחלום, מסוגל גם לבצע" ובתור אדם שהגשים את עצמו מעל ומעבר, אנחנו בהחלט יכולים ללמוד מאיש המיוחד הזה.

 

חלומות גם הם, יכולים להיות קטנים או גדולים, "קרובים" או "רחוקים" וגם להם יש "דרגות קושי". בדומה למטרות, גם כאן, אלא אם נוצרה הזדמנות ספציפית לחלום כזה או אחר, תלכו קודם על החלומות הפשוטים יותר, תיכנסו ללופ והרגל של הגשמת חלומות, ומשם תעברו לחלומות יותר מורכבים וגדולים.

 

הגשמת המטרות והחלומות שלנו, גם יתנו לנו "דרייב" וסיבה לפעול ולקדם תמיד נושא כזה או אחר והוא גם תוך כדי התהליך יעזור לנו וייתן לנו תשובות לכל אורכו, לגבי המציאה העצמית שלנו והתהיות שלנו כלפי ועם העולם.

עוד ב-להיות בריאים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.